26 Ocak 2012 Perşembe

Gökçe - Kaktüs Çiçeği
Melodisi, ritmi ve sözleri ile 2011 yazının en büyük hitlerinden biri olan “Tuttu Fırlattı”nın da yer aldığı Gökçe’nin üçüncü stüdyo albümü “Kaktüs Çiçeği” Şubat başında Pasaj Müzik etiketiyle raflardaki yerini alacak.

“Böğürtlenli Reçel” ve “Beş Kuruş Yok” isimli albümlerinin ardından yayınlanan, dokuz şarkı ve bir remix olmak üzere toplam on şarkının yer aldığı albüm, konserlerin birbirini takip ettiği yoğun bir dönemde Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde, The Kulube ve Babajim stüdyolarında kaydedildi. Şarkıların düzenleme ve mixleri Alen Konakoğlu tarafından yapılırken, masteringi ise Michael Zimmerling yaptı.

Balkan müziğinin karakterini yansıtan, r&b, etnik ve pop rockı kendine özgü bir tarzda birleştiren bu albümde yine diğerlerinde olduğu gibi Gökçe’nin müzik ve sözleri yer alıyor. 70’ler tadında günümüz soundlarının kullanıldığı ve dinamik yapılı şarkıların ağırlıkta olduğu albümü Gökçe; samimi ve retro olarak tanımlıyor.

Albümde “Kıskanırım Seni Ben” isimli Türk sanat müziği klasiğini kendi tarzında yeniden yorumlayan Gökçe’nin diğer bir sürprizi de Miss Platnum’um “Mercedes Benz” şarkısının Gökçe’nin tarafından Türkçe sözler yazılarak yorumlanması.
Gökçe’nin “Kaktüs Çiçeği” albümün çıkış şarkısı “Ne Yapardım”ın video klibi ve albüm fotoğrafları Burak Ertaş tarafından çekildi. Şarkı listesi yazının devamında...
Kime Ne
Söz: Gökçe  Müzik: Ruth Maria Renner, Vincent graf Von Schlippenbach, David Cohen, Jerome Bugnon
Oh Olsun
Söz: Tuna Velibaşoğlu, Esin İris  Müzik: Tuna Velibaşoğlu
Tuttu Fırlattı
Söz: Gökçe, Esin İris Müzik: Gökçe, Anonim
Ne Yapardım
Söz: Gökçe, Esin İris Müzik: Gökçe
Kıskanırım Seni Ben
Söz: Hikmet Münir Ebcioğlu Müzik: Ali Teoman Alpay
20’li Yaşlarım
Söz & Müzik: Gökçe
Sorma Neden
Söz: Gökçe, Alen Konakoğlu   Müzik: Alen Konakoğlu
Bitti mi?
Söz & Müzik: Gökçe
Başkası
Söz & Müzik: Gökçe
Tuttu Fırlattı (Remix)
Söz: Gökçe, Esin İris    Müzik: Gökçe, Anonim            

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder