26 Ocak 2012 Perşembe

Teoman'dan 4 Konser Albümü Birden


Teoman’ın en sevilen şarkılarından oluşan; Türkiye’nin çeşitli yerlerinde verdiği dev konserlerin ve bunun yanında son konserim dediği Çeşme Babylon konserinin de bulunduğu “TEOMAN LIVE” (KONSERLER) albümü limitli sayıdaki üretimiyle hayranlarıyla buluşuyor.

Yapımcılığını Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in, prodüktörlüğünü Teoman’ın üstlendiği; “Büyük İstanbul Konseri”, “Son Konseri”, “Paramparça Senfoni” ve “Teoman&Bülent Ortaçgil”  olmak üzere 4 cd’de bir araya getirilen arşiv niteliğindeki özel koleksiyon, AVRUPA MÜZİK markasıyla, POWERTÜRK medya sponsorluğunda piyasada.

“BÜYÜK İSTANBUL KONSERİ”de yer alan tüm şarkıların (Rüzgar Gülü, Paramparça, Güzel Bir Gün Ölmek İçin, İki Yabancı, Mavi, Duş, Senden Önce Senden Sonra, Renkli Rüyalar Oteli, Gönülçelen, Zamparanın Ölümü) söz ve müziği Teoman’ın kendisine ait.

”SON KONSERİ”; Teoman’ın bestelediği, seslendirdiği ve Teoman’ın sesinden yeniden hayat bulan şarkılardan oluşuyor. (Sevdim Seni Bir Kere (Özdemir Erdoğan), İstanbul’da Sonbahar, Aşk Kırıntıları, Papatya (Rıza Erekli), 17, Bana Öyle Bakma, Kupa Kızı ve Sinek Valesi(söz&müzik:Teoman, Deniz Özbey), Ruhun Sarışın (söz:Barlas, müzik:Teoman&Müge Emirgil), Yağmur (söz:Alper Erinç, müzik:Teoman).

“PARAMPARÇA SENFONİ”de yer alan tüm şarkıların söz ve müziği Teoman’ın kendisine ait. (Sessiz Eller (Enstrümental), 17, Güzel Bir Gün, İstasyon İnsanları, İstanbul’da Sonbahar, Mavi Kuş İle Küçük Kız, İki Yabancı, Sus Konuşma, Bir Damla Gözyaşı, Rüzgar Gülü, Paramparça)

“TEOMAN & BÜLENT ORTAÇGİL” (Benimle Oynar mısın?, Mavi Kuş, Paramparça, Değirmenler, Sensiz Olmaz, İstasyon İnsanları, Eylül Akşamı, Sessiz Eller, Aşk Nereye Kadar, Rüzgar Gülü, Yüzünü Dökme Küçük Kız, Yollar, Yağmur, Zampara – Bir Tek Sen Yalanı Medley, Olmalı mı? Olmamalı mı?)

2004 yılında Bülent Ortaçgil ve Teoman’ın birlikte verdikleri konser dizisinden oluşturulan ve birbirlerinin şarkılarını seslendirdikleri “TEOMAN & BÜLENT ORTAÇGİL” albümü, bu özel koleksiyonda tekrar yayımlanıyor.

“Paramparça, Rüzgar Gülü, Yağmur, İstasyon İnsanları” gibi Teoman şarkılarını Ortaçgil seslendirirken; Teoman, klasik Ortaçgil şarkılarından “Değirmenler, Aşk Nereye Kadar, Sensiz Olmaz, Yüzünü Dökme Küçük Kız” gibi şarkıları seslendiriyor. Tam şarkı listesi yazının devamında.
Konser 1
Rüzgar Gülü
Paramparça
Güzel Bir Gün Ölmek İçin
İki Yabancı
Mavi
Duş
Senden Önce Senden Sonra
Renkli Rüyalar Oteli
Gönülçelen
Zamparanın Ölümü

Konser 2
Sevdim Seni Bir Kere
İstanbul’da Sonbahar
Aşk Kırıntıları
Papatya
17
Bana Öyle Bakma
Kupa Kızı ve Sinek Valesi
Ruhun Sarışın
Yağmur

Paramparça - Senfoni
Sessiz Eller (Enstrümental)
17
Güzel Bir Gün
İstasyon İnsanları
İstanbul’da Sonbahar
Mavi Kuş İle Küçük Kız
İki Yabancı
Sus Konuşma
Bir Damla Gözyaşı
Rüzgar Gülü
Paramparça

Teoman & Bülent Ortaçgil
Benimle Oynar mısın?
Mavi Kuş
Paramparça
Değirmenler
Sensiz Olmaz
İstasyon İnsanları
Eylül Akşamı
Sessiz Eller
Aşk Nereye Kadar
 Rüzgar Gülü
Yüzünü Dökme Küçük Kız
Yollar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder